sobota, 21 maja 2011

Pasmanterie w Poznaniu

Witam! Poniżej zamieszczam krótki opis moich ulubionych sklepów pasmanteryjnych.

Apliko, al. Marcinkowskiego

Pasmanteria jest podzielona na dwa działy. Po schodkach na dół, można kupić muliny Anchora - 2,4 zł, DMC za 2,5 zł, Madeiry - 2,3 zł, Ariadny, a nawet nici retors mat - bawełnianą włóczkę do haftu gobelinowego.. Dostępne tam są też kanwy w kawałkach i z metra - również DMC i Zweigart. Ponadto kordonki, włóczki i inne materiały do robótek, również do robienia biżuterii. Natomiast w bramie mieszczą się dodatki krawieckie, takie jak nici do szycia, gumki, pasmanteria, flizelina itp. Jest to jedna z najlepiej wyposażonych pasmanterii w Poznaniu. Posiada ona kilka mniejszych filii.

fastryga.pl, ul. Małeckiego 14 oraz 24

Jest to naziemna wersja internetowej pasmanterii fastryga.pl. Oferuje ona największy wybór włoczek w Poznaniu, jeśli chodzi o pasmanterie naziemne. Ulica Małeckiego znajduje się blisko Rynku Łazarskiego. Po jednej stronie ulicy jest pasmanteria sprzedająca dodatki krawieckie oraz narzędzia i materiały do filcowania. Po drugiej stronie, przy Małeckiego 14, oferowane są włoczki, kordonki i wszelkie akcesoria do robótek na drutach czy szydełku. Oba sklepy należą do tego samego właściciela, ale reprezentują różne działy. Wskutek tego podziału barwnik do wełny kupimy w pasmanterii z włóczkami, natomiast barwniki do tkanin znajdziemy po przeciwnej stronie ulicy. Ceny niektórych artykułów są minimalnie wyższe niż w sklepie internetowym, np. kordonek Maxi zamiast 14,60 kosztuje 16,90 zł, ale do ceny w Internecie trzeba doliczyć koszty przesyłki.

Dalszy ciąg przeglądu wkrótce.

2 komentarze:

  1. Pamiętam, że do pasmanterii na Marcinkowskiego chodziłam zawsze z mamą, kiedy miałam kilka lat. Wtedy miała jeszcze czas na szycie i robienie na drutach. Bardzo fajnie jest obserwować cały ten proces tworzenia - jak z kawałka materiału powstaje gotowa rzecz.:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pasmanteria na Marcinkowskiego istniała jeszcze przed moimi narodzinami. A szycie, robienie na drutach, czy haftowanie - zamiana kawałka materiału lub motka włóczki w małe arcydzieło, jest przyjemna nie tylko dla obserwatora:-)

    OdpowiedzUsuń